Popular Post

Blogger Themes

Τρίτη 10 Ιανουαρίου 2012

HALANDRI NEWS · Α.Ο.Σπόρτιγκ – Χαλάνδρι 67-64

Ποδαρικό με νίκη στη νέα χρονιά για την ανδρική μας ομάδα που επικράτησε σε έναν συναρπαστικό αγώνα του Χαλανδρίου με 67-64. Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας διατηρεί ακέραιες τις ελπίδες της για την άνοδο.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 21-16, 18-19, 15-18, 13-11
ΣΠΟΡΤΙΓΚ(ΑΠΟΣΚΙΤΗΣ) : ΠΑΠΑΝΑΓΛΟΥ 10(1), ΚΑΥΜΕΝΑΚΗΣ 1, ΒΕΚΡΗΣ 6(1), ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΩΝΗΣ 10(1), ΠΑΝΑΓΟΣ 10, ΤΣΙΟΥΜΠΡΗΣ, ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ 19(2), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 7, ΜΑΡΓΩΝΗΣ 4.
Γ.Σ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ(ΚΑΡΟΥΤΣΟΣ) : ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 2, ΓΡΑΜΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ 8(2), ΠΕΤΡΙΑΝΙΔΗΣ 12, ΠΑΠΑΔΕΑΣ, ΘΕΟΣ 2, ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΠΕΡΓΗΣ 13, ΣΒΩΡΟΝΟΣ 14, ΕΜΙΡΗΣ 13(3).

Αντιπλημμυρικό έργο σε Χαλάνδρι - Βριλήσσια

Tην υπογραφή Σύμβασης αντιπλημμυρικού έργου σε Χαλάνδρι-Βριλήσσια («Ολοκλήρωση αποδεκτών για την αντιπλημμυρική προστασία λεκάνης απορροής έναντι Αττικής Οδού στο Χαλάνδρι και στα Βριλήσσια»), προϋπολογισμού 12.138.000 ευρώ, ανακοίνωσε η Περιφέρεια Αττικής.
Οι εργασίες κατασκευής θα ξεκινήσουν άμεσα και το έργο αναμένεται να έχει ολοκληρωθεί μέχρι τα μέσα του 2013.
Το έργο χρηματοδοτείται από το ΠΕΠ Αττικής και αφορά στην κατασκευή αγωγών ομβρίων, στις οδούς Μπακογιάννη, Πόντου, Γρ. Λαμπράκη, Μελίνας Μερκούρη, Σητείας, Πλαταιών, Ολύμπου και Εθν. Αντιστάσεως, σε συνολικό μήκος 2.539,20 μέτρων.

Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

Super League: Δόξα Δράμας – Ολυμπιακός 0-0 (video)

Με μία μεγάλη έκπληξη ολοκληρώθηκε η 16η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, καθώς η ουραγός Δόξα Δράμας απέσπασε 0-0 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό στο Καυτανζόγλειο Στάδιο.
Μετά τη «λευκή» ισοπαλία με την ΑΕΚ την περασμένη Τρίτη στο ΟΑΚΑ, οι «μαυραετοί» έκαναν τη... ζημιά σε ακόμη έναν ισχυρό του πρωταθλήματος, διακόπτοντας το νικηφόρο σερί έξι αγώνων των «ερυθρολεύκων», που πλέον βρίσκονται τέσσερις βαθμούς μπροστά από τον Παναθηναϊκό, από τον οποίο όμως έχουν δύο ματς περισσότερα.
Οι πρωταθλητές έχασαν μεγάλη ευκαιρία πριν καν συμπληρωθεί μισό λεπτό αγώνα, όταν ο Φουστέρ έβγαλε τον Μιραλάς απέναντι από τον Σερεμέτ, όμως το πλασέ του Βέλγου πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
Αυτή όμως έμελλε να είναι και η καλύτερη στιγμή του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο, αφού στη συνέχεια οι παίκτες του Βαλβέρδε δεν μπόρεσαν να διασπάσουν τη «σφιχτή» αμυντική διάταξη των Δραμινών.
Ενα σουτ του Φουστέρ στο 17΄ (άουτ) και μία φάση στο 20΄ όπου ο Μιραλάς έχασε το κοντρόλ και έδωσε την ευκαιρία στον Σερεμέτ να βγει και να μπλοκάρει ήταν ό,τι πιο αξιοσημείωτο ως την ανάπαυλα.

Ατρόμητος-ΟΦΗ 2-0

Με γκολ του Μήτρογλου στο 16' και του Επστάιν στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος νίκησε 2-0 τον ΟΦΗ στο γήπεδο Περιστερίου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν νωρίς με τον... συνηθη ύποπτο. Στο 16' ο Μήτρογλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 25' έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην εξέλιξη ο Κάρολ εξουδετέρωσε το σουτ του Πίτου Γκαρσία. Ο Ατρόμητος ήταν κυρίαρχος στο α' ημίχρονο, πίεσε και για δεύτερο γκολ, όμως ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ σταμάτησε τα σουτ των Πίτου Γκαρσία (31') και Μπρίτο (33'). Ουσιαστικά οι φιλοξενούμενοι έκαναν αισθητή την παρουσία τους μόνο στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, όταν σε σέντρα του Μπουλούτ, ο Μάντζιος από καλή θέση έστειλε την μπάλα άουτ.

Παναθηναϊκός-Κέρκυρα 1-0

Παναθηναϊκός των πολλών απουσιών δυσκολεύτηκε για να κάμψει την αντίσταση της Κέρκυρας με 1-0 στο ΟΑΚΑ.
Με σύνθεση ανάγκης στην άμυνα, λόγω των απουσιών των Ζαν Αλέν Μπουμσόνγκ και Γιόσου Σαριέγκι, και χωρίς δημιουργικό παίκτη στο κέντρο (τιμωρημένος ο Κώστας Κατσουράνης, τραυματίας ο Κουίνσι) οι πράσινοι τα βρήκαν αρκετά σκούρα απέναντι στους Φαίακες. Παρόλα αυτά, με τον Σεμπάστιαν Λέτο να ξεχωρίζει με την απόδοσή του και να χρίζεται για άλλη μια φορά σκόρερ, το τριφύλλι έφτασε στο τρίποντο και διατήρησε την επαφή του με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.
Ο Αργεντινός, που πίεσε εξαντλητικά σε όλο το 90λεπτο την άμυνα των φιλοξενούμενων, πέτυχε ένα εύκολο γκολ στο 24' με κοντινό πλασέ ύστερα από γύρισμα του Σίλβα Κλέιτον. Στη συνέχεια αγωνίστηκε περισσότερο σε ρόλο πλέι μέικερ, όμως όσες φάσεις και να δημιούργησε, οι συμπαίκτες του δεν κατάφεραν να τις αξιοποιήσουν.