Popular Post

Blogger Themes

Πέμπτη 14 Ιουνίου 2012

Ισόπαλες με 1-1 Ιταλία - Κροατία ( VIDEO )

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Ιταλία και Κροατία στο Πόζναν. Καλύτερη η "σκουάντρα ατζούρα" στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με...
τον Πίρλο (39'), απάντησε η "χρβάτσκα" στην επανάληψη με τον Μάντζουκιτς (72') που έφτασε τα 3 γκολ στη διοργάνωση.

Οι Κροάτες διατήρησαν το αήττητο κόντρα στην Ιταλία και παρέμειναν στην πρώτη θέση του τρίτου ομίλου.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92'
Ο Κράνιτσαρ στη θέση του Μάντζουκιτς.

86'
Κίτρινη κάρτα στον Σίντεφελντ.

83'
Ο Εντουάρντο στη θέση του Γέλαβιτς και ο Τζιοβίνκο αντί του Κασάνο.

80'
Κίτρινη κάρτα στον Μοντολίβο.

76'
Σουτ του Μοντολίβο, έδιωξε ο Πλετίκοσα.

Προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω των καπνογόνων που έχουν ανάψει οι Κροάτες.

72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ. Ο Μάντζουκιτς κατέβασε ωραία τη μπάλα και με κοντινό σουτ έφερε το ματς στα ίσα. Αυτό είναι το τρίτο γκολ για τον Κροάτη στράικερ.

70'
Ο Ντι Νατάλε στη θέση του Μπαλοτέλι.

68'
Ο Πράνιτς στη θέση του Πέρισιτς.

63'
Ο Μοντολίβο στη θέση του Τιάγκο Μότα.

61'
Δυνατό σουτ του Μπαλοτέλι που έφυγε λίγο άουτ.

56'
Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο Μότα.

49'
Σουτ του Μόντριτς πάνω από το δοκάρι του Μπουφόν.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43'
Κεφαλιά του Κασάνο άουτ.

39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Πίρλο που άνοιξε το σκορ.

37' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ιταλία.
 Ο Μαρκίζιο νικήθηκε δύο φορές σε τετ α τετ από τον Πλετίκοσα.

33'
 Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία. Ο Κασάνο από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πλετικόσα.

20'
 Σέντρα του Σρνα, ο Γέλαβιτς δεν βρήκε καλά τη μπάλα και έτσι ο Μπουφόν μπλόκαρε.

16'
Δυνατό σουτ του Μπαλοτέλι, απέκρουσε με γροθιές ο Πλετικόσα.

11'
Εξαιρετικό σουτ του Μαρκίζιο έξω από την περιοχή το οποίο έφυγε λίγο άουτ.

3' Η πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Μπαλοτέλι γύρισε μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του με το αριστερό πέρασε άουτ.