Blogger Themes

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

HALANDRI NEWS · Γ.Α.Σ Χολαργού-Γ.ΣΧαλανδρίου 0-3 BOLLEY ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Γ.Α.Σ Χολαργού-Γ.ΣΧαλανδρίου  0-3

Έναν ακόμα σημαντικό αγώνα για την ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου περιλάμβανε η 5η αγωνιστική, του β΄ ομίλου της Γ' Ε.Σ.ΠΑ.Α.Α. γυναικών. Αντίπαλος αυτή τη φορά ήταν η φιλόδοξη και νεάνικη
ομάδα του Γ.Α.Σ. Χολαργού. Η φιλοξενούμενη ομάδα χάρη στην εμπειρία των αθλητριών της ήταν
αυτή που τελικά κέρδισε με 0-3 (22-25, 17-25, 19-25) σετ. Ωστόσο, με εξαίρεση σε ένα βαθμό
το δεύτερο σετ, η επικράτηση ήταν πολύ πιο δύσκολη αφού δεν κατάφερε να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ενώ οι κοπέλες του Γ.Α.Σ. Χολαργού πάλεψαν αρκετά τον αγώνα, ιδιαίτερα στο τρίτο σετ όπου είχαν ξεφύγει και με τέσσερις πόντους, στην αρχή του σετ.Η ουσία είναι ότι η ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου κρατάει τη νίκη,ωστόσο απαιτείται περισσότερη προσοχή απ' τις κοπέλες της ομάδας
για να μην αντιμετωπίσουν προβλήματα στους επόμενους αγώνες.