Popular Post

Blogger Themes

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2011

HALANDRI NEWS · ΜΠΑΣΚΕΤ ανδρων ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ - ΤΥΦΩΝΑΣ 64-59.

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα μπάσκετ ανδρών του Γ.Σ. Χαλανδρίου για το πρωτάθλημα Α" ΕΣΚΑ στις 28-11-2011, νικώντας στο κλειστό γήπεδο Ν. Πέρκιζας την ομάδα του Τυφώνα με 64-59. Παρόλη την ατυχία - έχασε πάλι τον Π.Απέργη με τραυματισμό στο πόδι μόλις στο 2o λεπτό - η ομάδα κατάφερε να ξεπεράσει το σοκ που αντανακλά στο σκορ του α' δεκαλέπτου (13-18), να φέρει το σκορ σχεδόν στα ίσα στο ημίχρονο (29-30) και με ανέβασμα στο τρίτο δεκάλεπτο (20-13) να προηγηθεί πλέον στο σκορ. Ο αγώνας δεν ήταν παρόλα αυτά εύκολος (σκορ τέταρτου δεκαλέπτου 15-16), αλλά με σοβαρότητα στα τελευταία λεπτά έληξε με νίκη για την ομάδα μας.

Οι παίκτες μας: Γ. Μωραϊτης 7 (1τρ), Η. Εμίρης 17 (2τρ), Ν. Γραμματόπουλος 4, Π.Πετριανίδης 13 (1τρ), Δ. Γιαννάκης 9, Μ. Σβορώνος 8 (2τρ), Ν. Παπαδέας 2, Π. Θέος, Α. Ζαχαρόπουλος 2, Δ. Κορώνης, Π. Απέργης 2. Προπονητής ο Α. Καρούτζος με βοηθό τον Γ. Στρατάκο.

Την επόμενη Δευτέρα 5-12-2011 η ομάδα του ΓΣ Χαλανδρίου παίζει εκτός έδρας σε ένα δύσκολο παιχνίδι με την ομάδα του Παπάγου. Ας είμαστε εκεί ώστε βοηθήσουμε την ομάδα μας!