Blogger Themes

Τρίτη 12 Ιουνίου 2012

EURO 2012 ΠΟΛΩΝΙΑ - ΡΩΣΙΑ

Πολωνία και Ρωσία αναμετρώνται σε ένα παιχνίδι το οποίο θα κρίνει πολλά στην υπόθεση πρόκριση.
Η Πολωνία ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής με την Ελλάδα, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση για μισή ώρα. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, η Πολωνία ήταν πολύ κακή παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν για περισσότερα από 25 λεπτά με παίκτη παραπάνω. Η Πολωνία μπορεί να αισθάνεται και ικανοποιημένη που στο τέλος του αγώνα με την Ελλάδα κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας. Πλέον, στο παιχνίδι με την Ρωσία η Πολωνία θέλει να μην χάσει, προκειμένου να τα παίξει όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική στο παιχνίδι με την Τσεχία. Η Πολωνία έχει 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 1 ήττα απέναντι στην Ρωσία, με την μοναδική της νίκη να σημειώνεται το 1998, σε φιλικό παιχνίδι, με σκορ 3-1. Τιμωρημένος είναι ο Σέζνι ο οποίος αποβλήθηκε στο παιχνίδι με την Ελλάδα.
Η Ρωσία εντυπωσίασε στο πρώτο παιχνίδι της για το Euro 2012, αφού επικράτησε με 4-1 της Τσεχίας. Το αποτέλεσμα αυτό δίνει το αβαντάζ στην Ρώσικη ομάδα, αφού με νίκη επί της Πολωνίας θα εξασφαλίσει την πρόκριση από τον 1ο όμιλο και πλέον ο στόχος της θα είναι και η πρωτιά του ομίλου. Η Ρωσία πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση δείχνοντας ότι έχει τα φόντα να πρωταγωνιστήσει στην φετινή διοργάνωση. Η Ρωσία έδειξε ότι είναι γρήγορη ομάδα η οποία όταν βρει κενούς χώρους γίνεται πολύ επικίνδυνη. Η Ρωσία δεν έχει χάσει σε 14 επίσημα και φιλικά παιχνίδια. Δυνατά σημεία της, πέρα της ταχύτητας της, είναι και η άμυνα της.  O Άντβοκαατ δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμού και θα παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα. 2